Blog

Chrípka: príznaky, liečba a trvanie choroby

„Chytil som chrípku“ je veta zaznievajúca najmä v sychravom období. Nie vždy však ide skutočne o chrípku. Toto infekčné ochorenie ľudia často zamieňajú za iné virózy a nachladnutie.

Zatočte s bolesťou hlavy

Vie sa nenápadne prikradnúť a potom si podmaniť váš denný program. Je nepríjemná, otravná a môže sa vyskytovať v rôznych obmenách. Bolesť hlavy nie je obľúbený spoločník.

Deti, dojčenie a tehotenstvo

Odporúčanou voľbou liečby príznakov chrípky a prechladnutia detí sú lieky s obsahom paracetamolu alebo ibuprofénu. Pre deti ponúka značka PARALEN® široký sortiment liekov.

Chrípka a nachladnutie. Prejavy chrípky

Chrípka patrí k najčastejším infekčným ochoreniam. Každoročne postihuje 10 % svetovej populácie, v čase pandémie dokonca 40 – 50 %. Každoročne je príčinou úmrtí tisícov ľudí na celom svete.

Rady od mamičky: Čo robiť pri nachladnutí alebo chrípke

Bolesť hlavy, svalov a kĺbov, zvýšená teplota, upchatý nos… Nepríjemné ochorenie je tu! Kým nachladnutie či chrípka prejdú, nezostáva nič iné než zaliezť pod perinu a odpočívať.

Pre deti na bolesť a horúčku

Pre deti ponúka značka PARALEN® široký sortiment liekov v rôznych liekových formách. Pre deti, ktoré majú problém s prehĺtaním tabliet PARALEN® 125, odporúčame PARALEN® SUS vo forme suspenzie.

NACHLADNUTIE: Aké sú príznaky, ako sa prenáša a ako ho liečiť

Zdravých dospelých stretne nachladnutie obvykle dvakrát až trikrát ročne, u detí je toto ochorenie ešte častejšie. Našťastie je väčšinou za niekoľko dní preč.

Vyčerpanosť, únava & bolesti hlavy

Napriek tomu, že sa dnes fyzickej práci venujeme oveľa menej ako v minulosti, vyčerpanosť či únava je stále väčšou súčasťou našich životov. So všetkými podnetmi, napätými termínmi a hektickým životným štýlom nie je dostatok času na odpočinok.