PARALEN® SUS

sirup pre deti na bolesť a horúčku

PARALEN® SUS

Účinná látka
Paracetamol 120 mg v 5 ml suspenzie.
Bez syntetických farbív. Bez parabénov. Neobsahuje laktózu.
Forma
Perorálna suspenzia.
Veľkosť balenia
100 ml suspenzie.
Kedy použiť?
Na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach.
Pri bolesti zubov (vrátane bolesti pri prerezávaní zúbkov).
Bolesť hlavy.
Pri bolesti hlavy.
Pri bolesti svalov alebo kĺbov sprevádzajúcej chrípkové ochorenia.
Vekové obmedzenie
Od 3 mesiacov a s minimálnou telesnou hmotnosťou 5 kg.
Dávkovanie
Vek dieťaťaHmotnosť dieťaťaJednotlivá dávka
 
Max. denná dávka
3-6 mesiacov 5-6 kg 72 mg paracetamolu 3 ml suspenzie 360 mg paracetamolu
7-8 kg 96 mg paracetamolu 4 ml suspenzie 420 mg paracetamolu
6-12 mesiacov 9-10 kg 120 mg paracetamolu 5 ml suspenzie 540 mg paracetamolu
1-2 roky 11-13 kg 144 mg paracetamolu 6 ml suspenzie 660 mg paracetamolu
2-3 roky 14-16 kg 192 mg paracetamolu 8 ml suspenzie 840 mg paracetamolu
3-6 rokov 17-20 kg 240 mg paracetamolu 10 ml suspenzie 1 mg paracetamolu
6-12 rokov 21-25 kg 312 mg paracetamolu 13 ml suspenzie 1,5 g paracetamolu
26-33 kg 384 mg paracetamolu 16 ml suspenzie 2 g paracetamolu
34-40 kg 480 mg paracetamolu 20 ml suspenzie