PARALEN®

na bolesť a horúčku

PARALEN® horúci nápoj bez cukru 500 mg

Účinná látka
Paracetamol 500 mg v 1 vrecku.
Lieková forma
Prášok na perorálny roztok
Veľkosť balenia
12 vreciek
Kedy použiť?
  • Na zníženie horúčky pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach
  • Pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov alebo chrbta
  • Pri bolestiach pohybového ústrojenstva nezápalovej etiológie
Vekové obmedzenie
Od 12 rokov
Dávkovanie
VekHmotnosťJednotlivá dávkaMax. denná dávka
12 – 15 rokov 40-50 kg 1 vrecko (500 mg paracetamolu) 6 vreciek
(3 g paracetamolu)
nad 15 rokov ≤ 50 kg 1 vrecko (500 mg paracetamolu) 8 vreciek
(4 g paracetamolu)
> 50 kg 1-2 vrecká
(500 – 1 000 mg paracetamolu)
  • Vrecko rozpustené v pohári horúcej vody (nie vriacej) maximálne 6-krát denne.
  • Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny.
  • Maximálna denná dávka je 4 g paracetamolu (8 vreciek).
Dôležité upozornenie
PARALEN® horúci nápoj bez cukru 500 mg neovplyvňuje glykémiu a je teda vhodný aj pre diabetikov.
Môžu ho užívať aj osoby s vysokým krvným tlakom a po konzultácii s lekárom či lekárnikom aj tehotné
alebo dojčiace ženy.
Neobsahuje laktózu.
Neobsahuje cukor.