PARALEN® GRIP

na chrípku a nachladnutie

PARALEN® GRIP

Účinné látky
Paracetamol 325 mg, pseudoefedrínium-chlorid 30 mg, dextrometorfánium-bromid 15 mg v 1 filmom obalenej tablete.
Paracetamol znižuje zvýšenú teplotu a tlmí bolesť.
Pseudoefedrín odstraňuje opuch nosovej sliznice a tým uľahčuje dýchanie.
Dextrometorfán potláča kašeľ, tento účinok je rýchly (nastupuje 15 – 30 minút po užití) a pretrváva 4 - 6 hodín.
Lieková forma
Filmom obalené tablety.
Veľkosť balenia
12, 24 tabliet.
Kedy použiť?
Pri prejavoch chrípky a nachladnutia sprevádzaných suchým, dráždivým kašľom:
  • Horúčka
  • Upchatý nos
  • Bolesť hlavy
  • Bolesť hrdla
  • Zápal prinosových dutín a s ním spojená bolesť
  • Bolesti svalov a kĺbov
Vekové obmedzenie
Od 15 rokov.
Dávkovanie
Dospelí a deti nad 15 rokov:
  • 1 - 2 tablety 3-krát denne, minimálne tri dni, maximálne počas piatich dní.
  • Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny.
  • Maximálna denná dávka nemá prekročiť 6 tabliet.
Dôležité upozornenie
Niektoré z degradačných a transformačných produktov metabolizmu pseudoefedrínu sú na zozname dopingových látok, preto je potrebné, aby sa aktívni športovci vyvarovali užívaniu lieku PARALEN® GRIP.