PARALEN® GRIP

tablety na chrípku a nachladnutie

PARALEN® GRIP chrípka a bolesť

Účinná látka
500 mg paracetamolu, 25 mg kofeínu a 5 mg (enylefríniumchloridu) v jednej filmom obalenej tablete.
Paracetamol znižuje horúčku a uľaví od bolesti.
Fenylefrín pomáha uvoľniť plný alebo upchatý nos.
Kofeín urýchľuje a zosilňuje účinok paracetamolu na tlmenie bolesti a pomáha bojovať proti ospalosti a pocitu vyčerpania.
Forma
Filmom obalené tablety.
Veľkosť balenia
12, 24 tabliet.
Kedy použiť?
Pri prejavoch chrípky a nachladnutia, ako sú:
Horúčka.
Upchatý nos.
Bolesť hlavy.
Bolesť hrdla.
Zimnica
Zápal prinosových dutín a s ním spojená bolesť.
Bolesti svalov a kĺbov.
Vďaka kofeínu pôsobí aj proti únave a ospalosti.
Vekové obmedzenie
Od 12 rokov.
Dávkovanie
Dospelí a mladiství s telesnou hmotnosťou viac ako 65 kg:
1-2 tablety každé 4 hodiny podľa potreby, maximálne 8 tabliet denne.
Dospelí a mladiství s telesnou hmotnosťou 43 až 65 kg:
1 tableta každé 4 hodiny podľa potreby, maximálne 6 tabliet denne.
Mladiství s telesnou hmotnosťou 33 až 43 kg:
1 tableta každých 6 hodín podľa potreby, maximálne 4 tablety denne.
Dôležité upozornenie:
Pri užívaní tohto lieku je potrebné vyhnúť sa nadmernému príjmu kofeínu (napr. káva, čaj a niektoré konzervované nápoje), pretože to môže viesť k nepokoju, nespavosti a zrýchlenému srdcovému rytmu.