PARALEN® EXTRA

tablety na bolesť

PARALEN® EXTRA

Účinná látka
500 mg paracetamolu a 65 mg kofeínu v jednej filmom obalenej tablete.
Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu.
Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. Môže zmierniť aj depresiu, ktorá často bolesť sprevádza.
Forma
Filmom obalené tablety.
Veľkosť balenia
24 tabliet.
Kedy použiť?
Pôsobí rýchlo proti silnej a stredne silnej bolesti.
Bolesti hlavy, vrátane migrény.
Bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu.
Bolesti hrdla.
Menštruačné bolesti.
Reumatické bolesti, bolesti chrbta, bolesti svalov a kĺbov pri chrípke a prechladnutí.
Znižuje horúčku.
Vekové obmedzenie
Od 12 rokov.
Dávkovanie
Dospelí a dospievajúci od 15 rokov:
1 – 2 tablety podľa potreby až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín.
1 tableta je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60 kg, 2 tablety pre osoby s hmotnosťou 60 kg a viac.
Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety, maximálna denná dávka je 8 tabliet.
Dospievajúci vo veku 12 – 15 rokov:
jedna filmom obalená tableta až 3-krát denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín.
Dôležité upozornenie
Pitie nadmerného množstva kávy alebo čaju počas liečby môže vyvolať pocit napätia a podráždenosti.