PARALEN®

na bolesť a horúčku

PARALEN® 500
PARALEN® 500 SUP

Účinná látka
Paracetamol 500 mg v 1 tablete alebo v 1 čapíku.
Lieková forma
Tablety
Čapíky
Veľkosť balenia
12, 24 tablet
5 čapíkov
Kedy použiť?
  • Na zníženie horúčky pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach
  • Pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy alebo zubov, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti hrdla
  • Pri bolestiach pohybového ústrojenstva nezápalového pôvodu
Vekové obmedzenie
Od 6 rokov (tablety)
Od 9 rokov (čapíky)
Dávkovanie
Tablety:
VekHmotnosťJednotlivá dávkaMax. denná dávka
6-12 rokov 21-25 kg 1/2–1 tableta PARALENU 500 (250-500 mg paracetamolu) 3 tablety PARALENU 500
(1,5 g paracetamolu)
26-40 kg 4 tablety PARALEN 500
(2 g paracetamolu)
Dospievajúci 12–15 rokov 40-50 kg 1 tableta PARALENU 500
(500 mg paracetamolu)
6 tabliet PARALENU 500
(3 g paracetamolu)
Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí ≤ 50 kg 1 tableta PARALENU 500
(500 mg paracetamolu)
8 tabliet PARALENU 500
(4 g paracetamolu)
> 50 kg 1–2 tablety PARALENU 500
(500-1 000 mg paracetamolu)
Čapíky:
VekHmotnosťJednotlivá dávkaMax. denná dávka
Deti 9 – 12 rokov 33-40 kg 1 čapík PARALENU 500 SUP
(500 mg paracetamolu)
4 čapíky PARALENU 500 SUP
(2 g paracetamolu)
Dospievajúci 12 –15 rokov 40-50 kg 1 čapík PARALENU 500 SUP
(500 mg paracetamolu)
6 čapíkov PARALENU 500 SUP
(3 g paracetamolu)
Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí ≤ 50 kg 1 čapík PARALENU 500 SUP
(500 mg paracetamolu)
8 čapíkov PARALENU 500 SUP
(4 g paracetamolu)
> 50 kg 1-2 čapíky PARALENU 500 SUP
(500 – 1 000 mg paracetamolu)
Dôležité upozornenie
Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety, resp. čapíky, najvyššia denná dávka je 8 tabliet, resp. čapíkov.
Tablety PARALEN® 500 nedráždia žalúdok, neovplyvňujú glykémiu a sú teda vhodné aj pre diabetikov. Neobsahujú laktózu.
Čapíky sú vhodné najmä pre pacientov s tráviacimi ťažkosťami a pre pacientov, ktorí užívajú viac liekov súbežne.