PARALEN®

tablety pre deti na bolesť a horúčku

PARALEN® 125

Účinná látka
Paracetamol 125 mg v 1 tablete.
Bez farbív a parabénov. Neobsahuje laktózu.
Lieková forma
Tablety.
Veľkosť balenia
20 tabliet.
Kedy použiť
  • Na zníženie horúčky pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach detského veku (napr. osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach, mumps)
  • Na zníženie horúčky a bolesti po očkovaní
  • Pri bolestiach rôzneho pôvodu – napr. pri bolestiach hlavy, zubov
  • Bolesti sprevádzajúce prerezávanie zúbkov
  • Pri bolestiach pohybového ústrojenstva nezápalového pôvodu.
Vekové obmedzenie
Od 3 rokov.
Dávkovanie
VekHmotnosťJednotlivá dávkaMax. denná dávka
3-6 rokov 9-12 kg 1 tableta PARALENU 125
(125 mg paracetamolu)
600 mg paracetamolu
13-16 kg 1 a 1/2 tablety PARALENU 125
(187,5 mg paracetamolu)
750 mg paracetamolu
17-20 kg 2 tablety PARALENU 125
(250 mg paracetamolu)
1 g paracetamolu
6-12 rokov 21-25 kg 2 – 4 tablety PARALENU 125
(250–500 mg paracetamolu)
1,5 g paracetamolu
26-40 kg 2 g paracetamolu
12-15 rokov 40-50 kg 500 mg paracetamolu 3 g paracetamolu
nad 15 rokov ≤ 50 kg 500 mg paracetamolu 4 g paracetamolu
> 50 kg 500-1 000 mg paracetamolu