PARALEN®

čapíky pre deti na bolesť a horúčku

PARALEN® 100

Účinná látka
Paracetamol 100 mg v 1 čapíku.
Lieková forma
Čapíky
Veľkosť balenia
5 čapíkov
Kedy použiť?
  • Na zníženie horúčky pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach
  • Pri bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov
  • Pri bolesti hlavy
  • Pri bolesti svalov alebo kĺbov nezápalovej etiológie
Dávkovanie
Celková denná dávka počas 24 hodín nemá prekročiť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa; rozdeľuje sa na 3 čiastkové dávky. Na jednorazové podanie je dávka 10 - 15 mg/kg telesnej hmotnosti.
Deti s telesnou hmotnosťou 7–13 kg:
  • 1 čapík 3 -krát denne v najmenej 6-hodinových intervaloch.
Deti s telesnou hmotnosťou 14–20 kg:
  • 2 čapíky 3 -krát denne v najmenej 6-hodinových intervaloch.